Malíři pokojů Brno

Malby pokojů Brno a okolí

Malování vnitřních prosor

Naši malíři Brno a okolí malují barvami tuzemských i zahraničních výrobců např . Primalex, Remal, HET, Tolens, Oikos, Dulux, Düta, Jupol atd.

Případný požadovaný odstín je namíchán buď na místě z tónovacích barev nebo v prodejně dle výběru ze vzorkovníku NCS, který obsahuje na 2000 odstínů a funguje po celé Evropě. Po dohodě možno barvy míchat i z jiných vzorkovníků např. Ral, Bauhaus, Hornbach apod.

Před samotným malováním je důležitá kvalitní příprava podkladu zvláště u nesoudržných povrchů a nových omítek.
V případě nutnosti před malováním použít různé druhy penetrací a izolačních nátěrů, např. u zakouřených nebo zatečených a mastných těchto ommstěn.

Malování nových omítek
U nových omítek zvláště vápených je nutné před malbou tyto omítky nechat pořádně vyschnout a vyzrát nejméně 2 týdny. Před malováním přebrousit přebytečné kamínky a napenetrovat. V případně nutnousti použít speciální penetraci pro urychlení vyzrávacího procesu vápených omítek.

Malování starých omítek
Před malováním starých omítek nutno zjistit jejich aktuální stav. Nejčastějším problémem při malování těchto omítek je jejich loupání a praskání. V případě menších problémů použít před malováním hloubkovou penetraci, v případě větších je nutno před samotným malováním přistoupit k oškrabání starých maleb.
Problém vzniká většinou v případě, kdy je již použito více vrstev malby a teké záleží na druhu použitých barev při dřívějším malování.

Druhy barev pro malování vnitřních prostor uvádím na výrobní řadě značky Primalex
Výrobní sortiment barev a výrobků pro malování a nátěry je ke shlédnutí na příslušných webových stránkách. Zde uvádím jen výtažek pro utvoření přehledu barev při běžném malování.

Primalex standart
bělost min. 77% - tradiční nátěr, paropropustný
použití - chodby, garáže, sklepy, sklady

Primalex plus
bělost min. 86% - otěruvzdorný paropropustný nátěr
použití - obývací místnosti, kanceláře

Primalex polar
bělost min. 92% - otěruvzdorný nátěr s vysokou bělostí, paropropustný
použití - obývací místnosti, reprezentační místnosti

Primalex fortissimo
bělost min. 90% - omyvatelný nátěr s vysokou bělostí, paropropustný
použití - koupelny, dětské pokoje, kuchyně, prodejní prostory

Primalex mykostop
Bělost min. 92% - otěruvzdorný nátěr chránící před plísněmi
použití - vlhké a špatně větrané prostory