Malíři pokojů Brno

Malby pokojů Brno a okolí

Něco o barvách

Bojíte se barev a jejich odstínů? Pak je ta pravá chvíle, přečíst si pár rad a návrhů o barvách, jejich vlastnostech a vlivu na nás. Samozřejmě, že bílou barvou nic nepokazíte, ale tak, jak se snažíte sladit barevné odstíny Vašich doplňků, pokuste se o totéž i u vašich zdí. Barvou v různých odstínech můžete místnost opticky prodloužit či zkrátit, rozšířit i zúžit, zvýšit nebo naopak snížit.Stejně tak některé barvy prozáří Vaši místnost a jiné zase světlo utlumí.

Jaké tedy barvy jsou a jaký vliv na nás mají:

MODRÁ:
Modrá je uvolňující ,pomáhá nám přemýšlet a komunikovat.Modrá barva upevňuje naši psychiku, protože reprezentuje vodu a vzduch, dva základní elementy potřebné k životu.Modrou používáme často v ložnicích, kde navozuje atmosféru vhodnou pro relaxaci a spánek.Také ji můžeme využít třeba v koupelně.

Závěr: Modrá-elegantní, svěží, chadná-rozšiřuje prostor-kuchyně, koupelny a pracovny

modra

ČERVENÁ:
Červená rozpaluje. Je teplá, povzbuzující, dodává energii, prostě je sexy.Červená barva podněcuje zrychlení tepu a prudce zvyšuje všechny parametry lidského těla.Dokáže nás vytrhnout z nečinnosti a někdy působí až agresivně.nedoporučuje použití v ložnicích, kde lidé odpočívají. Některé typy lidí by to mohlo rušit v usínání. Dbejte na to, aby ji v místnosti nebylo přespříliš, použijte ji pouze na doplňky či části stěn. Krásná v kombinaci s modrou.

Závěr:Červená-extravagantní, tajemná,divoká,vášnivá-slavnostní místnosti, dámský pokoj,jídelna.

 

ZELENÁ:
Zelená barva, všudypřítomná v přírodě, je barvou zdraví, růstu a pozitivních rozhodnutí.Zelená barva uzdravuje. Studie prokazují, že nemocní se rychleji zotaví v zeleném prostředí.Zelená povzbuzuje a dodává rovnováhu.Pyužít ji můžete v jakémkoliv pokoji, a to téměř ve všech odstínech. Výborně se hodí do pracovny, nakopak není vhodná do ložnice, protože v nás probouzí aktivitu.

Závěr:Zelená-uklidňuje, působí vyrovnaně, snižuje napětí-nerozšiřuje ani nezmenšuje prostor,je neutrální-použití téměř všude.

zelena

ŽLUTÁ:
Žlutá patří mezi první barvy, kterou rozeznávají novorozenci. Přináší světlo a život.Má na lidskou psychiku příznivý účinek,působí vesele, aktivně.Cítíme z této barvy teplo a světlo, což je dáno tím, že žlutou barvu považujeme za barvu slunce.Žlutá povznáší ducha. U našich předků symbolizovala příchod jara.Osvětluje tmavé místnosti orientované na sever a malým místnostem dodává na objemu.

Závěr:povzbuzuje, veselá-světlá rozšiřuje prostor-Pracovny, jídelny, dětské pokoje

zluta